Liturgický kalendár:

Po: Sv.Blažeja, biskupa a mučeníka, ľubovoľná spomienka

Ut: Féria

St: Sv.Agáty, panny a mučenice, spomienka

Št: Sv.Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov, spomienka, prvý štvrtok

Pi: Prvý piatok

So: Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka

Ne: 5.nedeľa cez rok

Úmysly sv.omší 3.-9.2.2020:

DEŇ.      DÁTUM HODINA ÚMYSEL
Po: 3.2. 18:00 Za zosnulých z rodiny Olejárovej a Hlavačkovej
Ut: 4.2. 6:30 Na úmysel ordinára
St: 5.2. 18:00 Na úmysel ordinára
Št: 6.2. 18:00 Na úmysel ordinára
Pi: 7.2. 18:00 + Vdp. Kňaz Cyril Lieskovský
So: 8.2. 8:00 + Anna Hazuchová, 8.výročie
Ne: 9.2. 8:00 Za farníkov
Ne: 9.2. 10:00 + Mária Jakušová, 2.výročie

 

Svätoblažejské požehnanie:

Zajtra pri sv.omši budem udeľovať obľúbené svätoblažejské požehnanie hrdla. Sv.Blažej je patrónom proti chorobám hrdla, hltana, hrtana, pažeráka, pri chrípke, angíne, laryngitíde.

Prvý piatok:

V tomto týždni je prvý piatok. Spovedať budem každý pracovný deň hodinu pred sv.omšou. Starých a chorých prídem vyspovedať ako obvykle na prvý piatok dopoludnia. 

Náš prvý F-lek:

Náš prvý F-lek, čiže Farská lektúra Sv.Písma, alebo novovznikajúce Biblické stretko, sa po prvý krát uskutoční tento piatok 7.2. o 19:00 hod., čiže prvý piatok, po sv.omši buď na fare, alebo v kostole. Milí záujemcovia, na toto stretnutie si doneste svoje vlastné Sv.Písmo. Vyzývam všetkých, kto si chcete dať tú námahu a chcete ísť do projektu- prečítať celé Sv.Písmo, aby ste neváhali a prišli. Kedy, ak nie teraz, v roku Božieho slova? 

Zomrela sestra Bernarda:

Dňa 29.1. zomrela a 31.1. bola v Beckove pochovaná sestra Bernarda, vlastným menom Hedviga Kollárová, ktorá mnoho rokov pôsobila na fare a v našom kostole za čias vdp. dekana Vincenta Malého. Som veľmi rád, že ste autobusom boli v Beckove na jej pohrebe. Viac o jej živote sa nachádza v článku na našej farskej webovej a facebookovej stránke. 

Reštaurovanie zariadenia kostola:

Prišla nám pozitívna odpoveď z B.Ú. Nitra na moju žiadosť o povolenie reštaurovať bývalý hlavný oltár, dvoch sôch adorujúcich anjelov, bohostánku, hlavnej sochy Panny Márie a reliéfov na obetnom stole. Nič už nebráni tomu, aby sa začalo s týmito prácami. Reštaurovanie celého diela nás bude stáť okolo 7 000 Eur. Toto dielo si zaplatíme sami. 

ACN Slovensko- Pomoc trpiacej cirkvi:

Vzadu sa nachádzajú letáky organizácie ACN, ktorá pomáha prenasledovaným kresťanom pre vieru, môžete si ich voľne zobrať.