Liturgický kalendár:

Po: Féria

Ut: Sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky, spomienka

St: Výročie posviacky bazilík sv. Petra a Pavla, apoštolov, ľubovoľná spomienka

Št: Féria

Pi: Výročie posviacky katedrálneho chrámu sv. Emeráma v Nitre, sviatok

So: Obetovanie Panny Márie, spomienka

Ne: 34. nedeľa cez rok, Krista Kráľa

 

Úmysly sv. omší 16.-22.11.2015:

 

DEŇ DÁTUM HODINA ÚMYSEL
Po: 16.11. 18 00 + Jozef Krajčovič a + Jozef Minár
Ut: 17.11. 18 00 + Joachim a Alžbeta Popelkoví a rodičia z oboch strán
St: 18.11. 18 00 + František Janči, Katarína a rodičia z oboch strán
Št: 19.11. 8 00 + Pavol Sabo, manželka Vincencia a dcéra Mária
Pi: 20.11. 18 00 + Eva Minárová, 3. výročie
So: 21.11. 8 00 + Ján Šupka a manželka Zlatica
Ne: 22.11. 8 00 Za farníkov
Ne: 22.11. 10 00 + Milan a Anna a starí rodičia

 

 

Týždeň Cirkvi pre mládež:

Vo štvrtok 19.11. bude sv. omša ráno o 8 00 hod. Večer ideme s mladými v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež do Bratislavy na kresťanské koncertné turné projektu Godzone pod názvom Zmena atmosféry. Srdečne pozývam našich mladých. Cena len 6 Eur je za cestu tam a naspäť.

 

Oznam pre miništrantov:

Budúcu sobotu a nedeľu v dňoch 28.11.-29.11. sa bude v kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre konať “Deň otvorených dverí miništrantských táborov”. Pozvaní sú všetci miništranti nitrianskej aj žilinskej diecézy. Aj tí, ktorí sa na táboroch v lete nezúčastnili. Pobyt je bezplatný. Prihlsovanie je do stredy 18.11. 2015.

 

Poďakovanie za pomoc:

Úprimne ďakujem všetkým Vám, ktorí sa sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do pomoci pri organizovaní kňazskej rekolekcie nášho dekanátu v našej farnosti. Kňazi boli spokojní a ja tiež.

List polície chodcom a cyklistom:

Vážení občania, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre venuje intenzívnu pozornosť  cestnej premávke, ktorej účastníkmi sú aj chodci a cyklisti. Rôznymi formami apelujeme na obyvateľov Nitrianskeho kraja, pričom sa snažíme vysvetliť situáciu v cestnej premávke vo vzťahu vodič a „neviditeľný“ chodec. Na neosvetlených miestach sa  vo večerných a skorých ranných hodinách často pohybujú osoby v tmavom oblečení. Pri policajných kontrolách na otázku policajta často takmer všetci reagujú, že reflexnú pásku majú, ale vo vrecku alebo v kabelke. Tam nepomôže. Za chýbajúci reflexný prvok hrozí v zmysle zákona dokonca pokuta. V minulom roku sa v Levickom okrese stala tragická dopravná nehoda, kedy staršieho muža zrazilo auto. Muž bol aj napriek poskytnutej pomoci na mieste nehody mŕtvy. Reflexná páska mu pri zrážke vypadla z vrecka. V októbri tohto roku došlo k zrážke  vozidla a 17 ročného študenta. Pri ceste do školy ho za sychravého rána zrazilo auto na priechode pre chodcov na Štefánikovej ulici v Nitre. Chlapec utrpel komplikované zlomeniny, z ktorých sa doposiaľ lieči. Toto sú len dva z mnohých prípadov dopravných nehôd, kedy nám na cestách vyhasínajú životy a dochádza k úrazom, pri ktorých si ľudia vytrpia veľa bolesti. Sychravé počasie, šero, mokrá cesta, neopatrní chodci a vodiči, to sú všetko predpoklady zvýšeného rizika vzniku dopravnej zrážky. Reflexné prvky sa dajú zakúpiť v papiernictvách alebo novinových stánkoch za cenu okolo jedného eura. Táto cena vám však môže zachrániť život.

Detská sv. omša:

Pozývam deti zajtra v pondelok na sv. omšu za účasti detí. Teším sa na vás. Príďte a budeme spievať detské pesničky a ukazovačky.

Informačný servis nitrianskej diecézy