• Domov
  • /
  • Farské oznamy
  • /
  • Farské oznamy – Prvá nedeľa po Narodení Pána – Nedeľa Svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa 27.12.2016

Liturgický kalendár:

Po: Sv. Neviniatok, mučeníkov, sviatok

Ut: 5. deň oktávy

St: 6. deň oktávy

Št: 7.deň oktávy

Pi: SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY, NOVÝ ROK

So: Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi, spomienka

Ne: Druhá nedeľa po Narodení Pána

 

Úmysly sv. omší 28.12.-3.1.2016:

 

DEŇ DÁTUM HODINA ÚMYSEL
Po: 28.12. 18 00 + Ivan Jozef a rodičia z oboch strán
Ut: 29.12. 18 00 + Václav, Júlia, Štefan a Otília
St: 30.12. 18 00 + Milan Šimko, mesačná sv. omša
Št: 31.12. 16 00 Za zosnulých z rodiny Dominkovej a Važeckej
Pi: 1.1. 8 00 + Ján Šupka a rodičia z oboch strán
Pi: 1.1. 10 00 Za farníkov
So: 2.1. 8 00 + Anna Hazuchová
Ne: 3.1. 8 00 Za farníkov
Ne: 3.1. 10 00 + Štefan a Adela Molnároví

 

 

 

Poďakovanie za Dobrú novinu a bilancia:

Úprimne ďakujem koledníkom Dobrej noviny, že boli ochotní ísť koledovať. Ďakujem aj vám, ktorí ste ich prijali domov. Navštívili spolu 30 domov, koledovalo spolu 20 koledníkov, na Jasličkovej pobožnosti sa vyzbieralo spolu 306 Eur od bližšie neurčeného počtu darcov. Spolu sa vykoledovalo 1 254,22 Eur. Pre porovnanie, minulý rok 2014 sa vykoledovalo 1 307 Eur v 75 domoch. Čiže tohoto roku sa vykoledovalo o trochu menej ako vlani, aj prijalo ich menej domov ako vlani. Ale počet je trochu skreslený, lebo na Jasličkovej pobožnosti neboli darcovia spočítaní, odhadom asi tak 30. Ale aj tak je to krásna suma, ktorá poputuje do najchudobnejších krajín sveta, za ktorú vám vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať. Ešte stále môžete individuálne prispieť na Dobrú novinu.

 

Poďakovanie za Jaličkovú pobožnosť, Vianočné pastorále:

Úprimne ďakujem všetkým účinkujúcim hercom a spevákom, koledníkom a kultúrnej komisii obecného úradu. Bolo to veľmi krásne predstavenie. Som veľmi spokojný, ako to dopadlo.

 

Poďakovanie za “Ježiška”:

Úprimne ďakujem všetkým vám, ktorí ste sa mi skladali na vianočný darček a poskladali ste sa mi v sume 320 Eur na nový bicykel, ktorý si mám za vaše peniaze kúpiť. Ďakujem vám, veľmi si to vážim.

 

 

 

Silvester:

Sv. omša spolu so štatistikou a s ďakovnou pobožnosťou za dobrodenia v uplynulom roku bude o 16 00 hod. Kto sa zúčastní na speve “Teba, Bože, chválime”, môže získať za zvyčajných podmienok úplné odpustky. Ponúkam vám alternatívu ku konzumnému a pasívnemu spôsobu strávenia Silvestra, čiže aby ste nemuseli iba pozerať TV: Od 23 30 hod. do polnoci bude eucharistická adorácia. Záver roka a úvod toho nového roka 2016 prežijeme v Božej prítomnosti. Máme za čo ďakovať Pánu Bohu, vždy sa to oplatí. O polnoci bude záverečné požehnanie. Potom sa budeme pred kostolom pozerať na ohňostroj, tam si aj zavinšujeme. Potom vás pozývam na faru pripiť si na nový rok.

 

Nový rok- Prvý piatok:

Deň nového roku 1.1. je zároveň prvý piatok. Špeciálne spovedať nebudem, všetci ste vyspovedaní. Budem spovedať aspoň pár minút pred sv. omšami. Kto sa zúčastní hymnu “Príď, Duchu Svätý tvorivý”, tiež môže získať úplné odpustky.

 

Požehnávanie domov:

Kto si želáte požehnať, posvätiť svoju chalupu, môžete sa prísť zapísať do sakristie. Môže to byť dom, ktorý je už starý a ani neviete, kedy naposledy bol u vás kňaz ho požehnať, alebo dom, v ktorom niekto zomrel, alebo novostavba, alebo prestavaný alebo prerobený dom, alebo dom kúpený po niekom, alebo dom, o ktorom viete, že sa tam diali čudné veci, mágia, čarovanie, veštenie, alebo dokonca nejaké orgie alebo iné zlé veci. Treba to všetko vyčistiť. Som tu na to, zavolajte si ma, ochotne k vám prídem. Žiadne peniaze od vás nezoberiem.

 

Zapisovanie úmyslov:

Kedykoľvek po sv. omši zapisujem úmysly sv. omší na budúci rok 2016.

 

Pomoc:

Aj dnes, tak ako včera, súrne od vás potrebujem vašu pomoc: Prosím vás, ponúknite sa pred kostolom vašimi vianočnými dobrotami a tentokrát aj ovocím. Deti- koledníci- si už zobrali to, čo ste im nabalili. Oni sa už oddelili a veľmi veľa mi nechali, ale ja to sám nepojem. Je toho veľmi veľa na jedného, to by som sa mohol zblázniť.

Informačný servis nitrianskej diecézy