Liturgický kalendár:

Po: Pondelok Veľkého týždňa

Ut: Utorok Veľkého týždňa

St: Streda Veľkého týždňa

Št: ZELENÝ ŠTVRTOK- pamiatka na ustanovenie sviatosti Eucharistie a kňazstva a služby

Pi: VEĽKÝ PIATOK- nekoná sa sv.omša, krvavá obeta kríža, umučenie Pána Ježiša Krista

So: BIELA SOBOTA- Vigília vzkriesenia

Ne: VEĽKONOČNÁ NEDEĽA- NAJDÔLEŽITEJŠÍ SVIATOK ROKA, zmŕtvychvstanie Pána

Úmysly sv.omší a slávení 15.-21.4.2019:

DEŇ      DÁTUM   HODINA  ÚMYSEL
Po: 15.4. 18:00 + Ladislav a Anna
Ut: 16.4. 6:30 Za zosnulých z rodiny Begerovej a Andelovej
St: 17.4. 18:00 + Ľudovít Babulic, 5.výročie
Št: 18.4. 18:00 + Simona Rácová, výročná sv.omša
Pi: 19.4. 8:00 POSVÄTNÉ ČÍTANIE A RANNÉ CHVÁLY
Pi: 19.4. 10:00 KRÍŽOVÁ CESTA ULICAMI FARNOSTI- POČAŠIE
Pi: 19.4. 15:00 OBRADY VEĽKÉHO PIATKU
So: 20.4. 8:00 POSVÄTNÉ ČÍTANIE A RANNÉ CHVÁLY
So: 20.4. 8:30 POKLONA V BOŽOM HROBE
So: 20.4. 20:00 Na úmysel darcu
So: 20.4. 22:00 PROCESIA NA OSLAVU VZKRIESENÉHO KRISTA
Ne: 21.4. 8:00 Na úmysel darcu
Ne: 21.4. 10:00 Za farníkov

Kto sa nestihol včera vyspovedať, môže tak urobiť dnes vo všetkých nitrianskych kostoloch. 

Krížová cesta:

Dnes sa koná pobožnosť krížovej cesty so začiatkom o 15:00 hod. Predmodlievať sa budú chlapi z Modlitieb otcov. Bude bez mojej účasti z dôvodu spovedania na Klokočine. 

Výsledok zbierky:

Minulú nedeľu sa konala zbierka na maľovanie kostola a na predsieň kostola. Vyzbierala sa naraz historicky najvyššia suma, aká tu kedy bola. A ťažko ju niekedy prekonáme. Ružencové spoločenstvo prispelo sumou 1 000 Eur. Celkovo sa vyzbieralo neuveriteľných 3 800 Eur. Som z toho v šoku a doteraz to predýchavam. Je to milé a nečakané prekvapenie a pre mňa uistenie o podpore, ktorú od vás mám, že sa chceme pustiť do tohoto diela. Za vaše milodary vám 3 800  krát vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať. 

Predsieň kostola:

V týždni sme mali zasadnutie Ekonomickej farskej rady. Rokovali sme o 3 cenových ponukách na predsieň kostola. Z týchto ponúk sme vybrali najlacnejšiu ponuku od nášho nájomníka v budove bývalej školy, od firmy Metrix s.r.o.-nábytok na mieru. Dal nám cenovú ponuku za 4 890 Eur a my sme ju prijali. Bude to robiť on. Ďalšie dve ponuky boli o dosť drahšie. 

Relikvie bl.Alexandry da Costa:

Zajtra v pondelok 15.4. tu budeme mať na sv.omši relikvie blahoslavenej Alexandriny Marie da Costy, s ktorými dostaneme požehnanie a ktoré si po sv.omši budeme môcť aj individuálne uctiť. Táto Portugalčanka bola 30 rokov ochrnutá, posledných 13 rokov žila iba z Eucharistie. Mala mystické zážitky. Zomrela 13.10.1955 vo veku 51 rokov. Donesie nám ju pán MUDr. Ján Gallus z Nitry. Po sv.omši si ju zoberie naspäť. 

Zelený štvrtok:

Sv.omša na Zelený štvrtok je normálne o 18:00 hod. 

Modlitby na Veľký piatok a Bielu sobotu:

Na Veľký piatok a na Bielu sobotu ráno o 8:00 hod. sa pomodlíme z Liturgie hodín Posvätné čítanie a Ranné chvály. Máme to aj v tlačenej forme na papieri, aj na televízore. Srdečne Vás pozývam. 

Krížová cesta na Veľký piatok:

Na Veľký piatok bude krížová cesta ulicami našej farnosti, tentokrát na uliciach Radošínska a Počašie. Začiatok bude na križovatke ulíc Venušina a Počašie o 10:00 hod. Je to pri rodinnom dome Petra Mikulášika alebo pri detskom ihrisku. Pôjdeme po uliciach Počašie, Na ihrisko, Radošínska a Venušina. Opíšeme takpovediac obdĺžnik, snáď v pokojnej atmosfére v pomerne tichej štvrti. Pozývam aj všetkých tamojších obyvateľov, aby sa k nám pridali. 

Obrady na Veľký piatok sa začnú o 15:00 hod, v hodine umučenia Pána Ježiša Krista.

Biela sobota:

Na Bielu sobotu o 8:00 hod. sa opäť pomodlíme Posvätné čítanie a Ranné chvály. Po nich bude celodenná poklona v Božom hrobe, ktorá sa ukončí o 19:30. Poprosím Vás o ochotu byť tu na pol hodinu, mať stráž pri Božom hrobe, zapíšte sa na poklonu na papier za lavicami. V Božom hrobe sa koná zbierka, ktorá sa posiela na Biskupstvo Nitra. Keďže Slnko zapadá v sobotu o 19:45, a Vigília vzkriesenia sa má začať konať až po západe Slnka, tak vigília vzkriesenia, čiže nočná sv.omša sa začne o 20:00 hod. Čítaní z Božieho Slova bude menej, dáme ich 5, po skončení bude procesia na oslavu vzkriesenia po uliciach Rastislavova, Sasinkova, Kaplanova, Rastislavova.