Liturgický kalendár:

Po.-Ut: Féria

St: POPOLCOVÁ STREDA

Št.-So: Féria

Ne: 1.pôstna nedeľa

Úmysly sv.omší 12.-18.2.2018:

DEŇ               DÁTUM        HODINA         ÚMYSEL
Po: 12.2. 18:00 + kňaz vdp. Daniel Bédi
Ut: 13.2. 6:30 Na úmysel celebranta
Ut: 13.2. 17:00 PODUJATIE PRE MANŽELOV V KOSTOLE
St: 14.2. 18:00 + Helena Krajčová, 3.výročie
Št: 15.2. 18:00 Za zosnulých z rodiny Vrabcovej a Gajdošíkovej
Pi: 15.2. 17:25 KRÍŽOVÁ CESTA
Pi: 16.2. 18:00 Na poďakovanie za dar života
So: 17.2. 8:00 + Marián, 1.výročie a Silvia Minároví
Ne: 18.2. 8:00 + Jozef Gregor a vnuk Ľuboš
Ne: 18.2. 10:00 Za farníkov
Ne: 18.2. 15:00 KRÍŽOVÁ CESTA

Národný týždeň manželstva- NTM:

Tento týždeň sa nazýva Národný týždeň manželstva. Na podporu kresťanských manželstiev sa konajú rôzne podujatia. Viac info na webe.

V utorok bude sv. omša veľmi skoro ráno, na vyžiadanie mladých rodín už o 6:30 hod. Večerná sv.omša nebude. V utorok je posledný deň fašiangov.

V utorok o 17:00 hod. bude v kostole veľmi pekné podujatie pre kresťanských manželov. Príde jeden manželský pár na moje pozvanie a bude mať pre vás rodinný manželský workshop. Nebude to čisto iba prednáška, ale bude to také interaktívne, dynamické. Prvá časť programu je na hodinu, druhá časť maximálne jednu hodinu, budú ju tvoriť aj modlitby za manželov. V kostole zakúrime. Urobíme si pohodlie. Určite príďte. Verím, že neoľutujete. Je to vyslovene pre vás. Nebudú len v Nitre a iných mestách sláviť Národný týždeň manželstva, ale urobíme si ho aj v Lužiankach.

Čo ešte bude v rámci NTM?

Vo štvrtok bude po sv. omši adorácia za manželov. V piatok bude krížová cesta za manželov.

Popolcová streda: 

V stredu je Popolcová streda. V tento deň je pôst a zdržovanie sa mäsitého pokrmu. Je to deň pokánia v celej Cirkvi. Konzumácia mäsa sa v tento deň nemôže nahradiť iným skutkom pokánia. Pôst znamená iba raz do dňa sa dosýta najesť, pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dva krát v priebehu dňa.

Zbierka:

Na budúcu nedeľu je jarná zbierka na charitu. Za vaše milodary vám vopred vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať.

Štýlové perá:

Objednal som pre nás 375 pekných imidžových pier so špeciálnym hrotom pre smart telefóny a tablety v 6 rôznych farbách  s laserom vygravírovaným nápisom: Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Lužianky. Modrá náplň. Farba: červená, čierna, modrá, titánová, zelená, fialová. Cena je 1 Eur za kus.

Príspevok odvedený do Podporného fondu:

Každý rok musíme platiť do Podporného fondu biskupstva. Každá farnosť diecézy tam musí prispieť 5 %- ami z príjmov. Už som tam zaplatil tento týždeň za minulý rok 2017. Bol to príspevok vo výške 823 Eur.

Daň do štátneho rozpočtu:

Všetci musíme platiť dane. Aj fyzické osoby, aj právnické osoby. A teda aj Farnosť Lužianky. Daň vo výške 523,66 Eur som už do štátneho rozpočtu zaplatil a daňové priznanie daňovému úradu som už úspešne podal.

Krížová cesta:

Krížová cesta v pôste bude bývať v piatok o 17:25 hod. a v nedeľu o 15:00 hod. Najbližšiu krížovú cestu v piatok povediem ja, bude obetovaná za manželov, nedeľnú krížovú cestu odspieva a prečíta zamyslenia spevácky zbor z Topoľčianok.

Pôstna krabička pre Afriku:

Môžete si zobrať obálku, v ktorej je papierová krabička, ktorú si môžete poskladať a počas pôstu do nej odkladať svoje milodary pre Afriku. Viac info je na plagáte na nástenke.

plagatntm2018