Liturgický kalendár:

Po.-So: Féria

Ne: 5.pôstna nedeľa 

Úmysly sv.omší 1.-7.4.2019:

DEŇ DÁTUM HODINA ÚMYSEL
Po: 1.4. 18:00 + Joachim a Alžbeta Popelkoví a rodičia z oboch strán
Ut: 2.4. 6:30 + Matilda Lauková, 4.výročie
St: 3.4. 18:00 + Mária Krajčová, mesačná sv.omša
Št: 4.4. 18:00 + Marián Ábel, mesačná sv.omša
Pi: 5.4. 17:25 KRÍŽOVÁ CESTA-MODLITBY MATIEK
Pi: 5.4. 18:00 + Valent Benc, 2.výročie a manželka Júlia, nedožitých 80 rokov
So: 6.4. 8:00 + Martin
Ne: 7.4. 8:00 Za farníkov
Ne: 7.4. 10:00 + Štefan a za obrátenie Viery
Ne: 7.4. 15:00 KRÍŽOVÁ CESTA-opäť MODLITBY MATIEK

Budúcu nedeľu sa zahaľujú kríže.

Krížová cesta:

Dnes o 15:00 hod. je tiež krížová cesta. Budú sa ju predmodlievať muži-dôchodcovia. 

Prvý piatok:

V tomto týždni je prvý piatok. Spovedať budem každý pracovný deň hodinu pred sv.omšou. Starých a chorých prídem vyspovedať ako obvykle. Pre nich to bude už veľkonočná sv.spoveď.

Sv.spoveď starých a chorých pred Veľkou nocou:

Prosím Vás, v tomto týždni mi nahláste starých a chorých, ktorí by chceli sv.spoveď pred veľkonočnými sviatkami. Vyspovedať ich prídem v utorok dňa 9.4. 2019 od rána do poludnia. 

Sv.spoveď pred Veľkou nocou:

V našom kostole bude sv.spoveď 13.4.2019 od 15:00 do 17:00 hod.

Otec James Manjackal:

Sme pozvaní na duchovnú obnovu s indickým misionárom, katolíckym kňazom Jamesom Manjackalom, ktorá sa uskutoční 10.-12.5.v Aréne Brezno. Viac info na letáčikoch za lavicami a na plagáte.

Maľovanie kostola:

Už vieme, kedy sa bude maľovať kostol. Bude to v mesiaci jún. Po birmovke, po prvom sv.prijímaní. Bude to trvať 3-4 týždne. Počas maľovania nebudeme mávať sv.omše v kostole, ale dočasné útočisko na slávenie všetkých sv.omší – aj v týždni, aj v nedele- budeme mať v sále Kultúrneho domu. Vysvetlenie: v týždni by sme sa určite zmestili, v nedeľu nie, lebo budú tu stáť 3 plošiny. Po každom maľovaní by sme museli po maliaroch upratovať. Prvý týždeň sa bude aj prášiť, lebo steny sa budú najprv umývať, ako aj špachtľami podoberať oduté, prázdne miesta na stenách, museli by sme odokrývať lavice a zasa zakryť lavice. Nebudeme si robiť robotu navyše ani my, ani majstri. Oveľa jednoduchšie bude presunúť sa na obecný úrad, do kultúrneho domu.

Keď už teda budeme maľovať, tak zároveň dáme urobiť aj novú predsieň kostola. Dáme nové kvalitné tvrdé dubové drevo, nové sklo, nové dvere. Všimnite si, aké je to celé poškodené za dlhé roky používania, najmä dvere z tohto pohľadu naľavo, takmer vypáčené, ako keby sa tam chcel niekto vlámať. Ale zároveň ako dlho to aj vydržalo. 

Zbierka na kostol:

Na budúcu nedeľu by som Vás všetkých chcel veľmi pekne poprosiť: Urobme zbierku na maľovanie kostola a na predsieň kostola. Bude to veľmi potrebné. Za vaše milodary vám vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať.