Liturgický kalendár:

Po-st:Féria

Št: Sv.Jozefa, ženícha Panny Márie, slávnosť

Pi-So: Féria

Ne: 4. pôstna nedeľa- Nedeľa laetare- ružová

Pohreb:

Zajtra v pondelok 16.3. 2020 o 15:00 hod. je pohreb na cintoríne: + Rozália Paulisová. Ak sa necítite zdraví, tak ostaňte radšej doma, aby sa možná nákaza koronavírusu nerozširovala. 

Úmysly sv.omší neoznamujem:

Na celom Slovensku máme mimoriadnu situáciu. Verejné sv.omše sa naďalej nekonajú. Prosím, modlime sa súkromne za odvrátenie epidémie koronavírusu. Predsieň kostola je cez deň otvorená na modlitbu, kostol je zatvorený.

Časopis Svetové misie a Katolícke noviny:

V predsieni kostola sa nachádza okrem Katolíckych novín aj časopis Svetové misie. Tentokrát si môžete zadarmo zobrať aj Katolícke noviny. 

Časopis Svetové misie si tiež môžete zadarmo zobrať vzadu z kostola. Číslo je venované krajine a misiám v Azerbajdžane, kde pôsobia slovenskí misionári. V čísle si môžete prečítať rozhovor s biskupom Vladimírom Feketem a tiež recepty na azerbajdžanské jedlá. 

Reštaurovanie hlavného oltára:

V tomto smutnom čase zavretých kostolov a zakázaných verejných sv.omší mám aj pomerne radostnú správu: Reštauruje sa nám spodná časť hlavného oltára. Nebuďme smutní, že je na určitý čas preč. Na jeho mieste vidno tehly, na ktorých je oltár položený. O pár týždňov budeme mať krásny celý oltár. Je výborné, perfektne nám to vychádza, že v čase zákazu omší, kedy sme aj tak povinne všetci doma, sa pokračuje v prácach. 

Uverejním niekoľko fotiek.

Pastiersky list v našej diecéze:

Dnes sa mal čítať Pastiersky list nášho diecézneho biskupa Viliama Judáka, môžete si ho prečítať na nástenke a na internete.

Live stream z kostola:

V prípade záujmu môžem niekedy vysielať sv.omšu v priamom prenose cez internet, čiže online, alebo live stream, alebo živé vysielanie. Ak tak bude, oznámim Vám to na našej facebookovej stránke Farnosť Lužianky a sv.omša by bola vysielaná tiež z tejto stránky. 

Myslím, že to nie je až také nutné. Myslím, že ponuka sv.omší na TV Lux, cez Rádio Lumen, dokonca cez RTVS je celkom bohatá. Podrobný zoznam možností sledovania sv.omší nielen cez tieto médiá som už včera uverejnil na internete. 

Sv.omše na TV Lux:

Naďalej sú k dispozícii sv.omše na TV Lux od pondelka do piatku v čase o 7.00 h a 12.00 h a 19.00 h, v sobotu o 7.00 hod a 18.00 hod, v nedeľu o 10.30 hod a 18.00 hod

Svätú omšu bude možné sledovať okrem TV vysielania aj online na web stránke www.tvlux.sk, na facebooku TV LUX a tiež na youtubovom kanáli TV LUX.